Ditme Civil Peynir
Ditme Civil Peynir
Ditme Civil Peynir
Ditme Civil Peynir

Ditme Civil Peynir

Fiyat : ₺185,00

1KG / Paket Ambalaj

Civil peyniri hangi yöreye özgürdür?

Erzurum yöresine özgü peynirlerden biri olan civil peynir, yağı alınmış sütten üretilen tel şeklindeki peynir türüdür. Bazı yörelerde tel peynir, çeçil peyniri, saçak peynir, dil peyniri gibi isimler ile tanınır. Civil peyniri, çiğ sütten yapılır.

 

Civil peyniri nasıl kullanılır?

Civil peynir de salamura peynir olduğundan taze tüketmek yerine tuzlu su içinde olgunlaştıktan sonra tüketilmelidir. Civil peynirini eşsiz lezzeti ile kahvaltılarda tüketebileceğiniz gibi günün her saati aperatif olarak da tüketebilirsiniz

 

Erzurum civil peyniri nereden alınır?

Erzurumda hemen hemen her şarküteride bulabileceğiniz bu ürünü sitemiz üzerinden de sipariş verebilirsiniz.

 

Erzurum civil peyniri ile ne yapılır?

Erzurum civil peynirini yeteri kadar tuzlu suda beklettikten sonra sofralarınıza çıkartabilirsiniz. Omletlerse ve tostlarda muhtesem bir lezzet olur.

 

 

 

Civil peynir nasil yenir?

Nasıl Tüketilir? Erzurum civil peynir bir salamura peynir türüdür ve diğer tüm salamura peynirler gibi tuzlu suda bekletilerek tüketilmesi tavsiye edilir. Civil peyniri genellikle taze olarak tüketilmez

 

Tel peynir nasıl tüketilir?

Soru için sudan geçirmek tavsiye edilir. Sıcak su ile yıkanarak tüketilmesi bu peynirin içerisindeki yüksek tuz oranını düşürmekte etkilidir. Salamura edilerek yapıldığı için çok tuzludur ve tuz tüketemeyen insanlar için yıkanmadan tüketilmemelidir.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR