Erzurum Civil Peyniri Salamura
Erzurum Civil Peyniri Salamura
Erzurum Civil Peyniri
Erzurum Civil Peyniri
Erzurum Civil Peyniri

Erzurum Civil Peyniri Salamura

Fiyat : ₺145,00

1KG / Vakum Ambalaj 

Çeçil veya civil peynir, Erzurum, Kars, Ardahan ve Iğdır genelinde üretilen yağı alınmış sütten yapılan ve iplik şeklinde olmasından dolayı tel peynir de denilen yumuşak, tuzlu bir peynir çeşididir. Bazı yörelerde "Çeçil, Sacak, Tel, Dil ve Örgü" Peynir olarak da anılır.

 

Civil Peyniri Gönderimi nasıl yapılır?

1kg lık vakum ambalajda gönderim yapılmaktadı.

 

Erzurum Civil Peyniri Genel Özellikleri 

Erzurum civil peyniri; düşük yağ oranı ve tel tel ayrılan özelliği ile kahvaltılarınızın vazgeçilmezidir. En önemlisi civil peynir; tuzlu suda bekleyip salamura edilerekte tükete bilirsiniz.

 

Erzurum civil Peyniri nedir ?

Erzurum yöresine özgü peynirlerden biri olan civil peynir, yağı alınmış sütten üretilen tel şeklindeki peynir türüdür. Bazı yörelerde tel peynir, çeçil peyniri, saçak peynir, dil peyniri gibi isimler ile tanınır. Civil peyniri, çiğ sütten yapılır.

 

Erzurum civil peyniri ile ne yapılır?

Erzurum civil peynirini yeteri kadar tuzlu suda beklettikten sonra sofralarınıza çıkartabilirsiniz. Dilerseniz kahvaltılık olarak dilerseniz de içeceklerinizin yanında birer eşlikçi olarak tüketebilirsiniz. Tadı kahvaltıda tek başına tüketilirken de çok güzel elbette ama bizlerin favorisi civil peynirli makarna.

 

Erzurum peyniri nasıl saklanır?

Gıda uzmanlarına göre, peynirin, özellikle +2/4 C de, ışıksız ortamda yani buzdolabında saklanması gerekiyor. Peynir hemen tüketilmeyecek ise kendi ambalajında saklanmalıdırPeynirleri yiyeceğimiz kadar dilimlemeliyiz. Ambalajı açıldıktan sonra mutlaka saklama kabında veya ambalaj malzemelerine sarılarak korunmalıdır.Küçük parçalar halinde saklama poşetlerinde dondurucuda muhafaza edebilirisiniz

 

Civil peynir nasıl tüketilir?

Civil peynir de salamura peynir olduğundan taze tüketmek yerine tuzlu su içinde olgunlaştıktan sonra tüketilmelidirCivil peynirini eşsiz lezzeti ile kahvaltılarda tüketebileceğiniz gibi günün her saati aperatif olarak da tüketebilirsiniz.

 

 

 

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR