Erzurum Dut Pekmezi 2kg
Erzurum Dut Pekmezi 2kg
Erzurum Dut Pekmezi 2kg

Erzurum Dut Pekmezi 2kg

Fiyat : ₺330,00

2KG / Teneke Ambalaj

*Ürün 2 kg Teneke Ambalajda gönderim yapılmakta 

*Bürüt Kg ağırlıgı 2 kg dır.

 

Dut pekmezi ne işe yarar?

Yüksek enerji verici özelliğe sahip olan dut pekmezi halsizliğe, yorgunluğa ve kansızlığa iyi gelir. Karaciğer ve böbrekleri güçlendirici etkiye sahiptir ve basur, siyatik ve mide hastalıklarına iyi gelmektedir. Antioksidan bileşik içeriği vücudun her daim diri ve genç kalmasını destekler.

 

Dut pekmezi ne kadar tüketilmeli?

DUT PEKMEZİ GÜNLÜK NE KADAR TÜKETİLMELİDut pekmezinin besin değerinden yeterince faydalanabilmek için günde 1-2 kaşık tüketilmesi önerilmiştir. Ayrıca dut pekmezinin içine tahin katılması da pekmezin besin değerini arttırdığından o şekilde de tüketebilirsiniz.

 

Dut pekmezi bağırsaklara iyi gelir mi?

Lif açısından zengin olması nedeniyle bağırsakları yumuşatır ve kabızlığa fayda sağlar. Kalp krizi geçirme ve felç riskini azaltır.

 

Dut pekmezi iltihaba iyi gelir mi?

Mideyi ve bağırsakları güçlendirir, idrarı söktürücü etki yapar. Siyah dut sıvı ile yapılan gargara ağız içi iltihaplarına, diş eti iltihaplarına, diş eti şişmesine, bademcik iltihaplarına ve boğaz ağrılarına da iyi gelir. Soğuk algınlığından kaynaklanan boğaz ağrılarına çok fayda verir."

 

Dut pekmezine limon sıkılır mı?

Peki bunu nasıl sağlıyor? Pekmezin içine sıkılan taze limon suyu, C vitamini bakımından çok zengin olduğu için antioksidan etkisi gösteriyor. Bunun yanı sıra pekmezin faydalarının vücuda neredeyse on kat daha fazla etki etmesini sağladığı belirtiliyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR