Erzurum Göğermiş Peynir
Erzurum Göğermiş Peynir
Erzurum Göğermiş Peynir
Erzurum Göğermiş Peynir
Erzurum Göğermiş Peynir

Erzurum Göğermiş Peynir

Fiyat : ₺240,00

1KG / Paket Ambalaj

***  Ürün Bidon peynir ile ditme civil peynirinin karışımı ile hazırlanmakta lor dengelenmektedir...

 

 

Göğermiş peynirin faydaları nelerdir?

Göğermiş Çeçil Civil  Faydaları Nelerdir?Küflü peynir içeriğinde bol miktarda kalsiyum, vitamin ve mineral barındırır. Özellikle kalsiyum açısından zengin olan bu besin maddesi kemik ve diş sağlığı için çok yararlıdır. Bağışıklık sistemi vücudun temel savunma mekanizmasıdır.

 

 

Göğermiş peynir zararlı mı?

Ülkemizde de özellikle Erzurum, Sivas, Kars, Ardahan ve Erzincan; küflü peynir üretiminin en yaygın olduğu bölgelerdir. Küflü lor peynir çeşitleri, Erzurum göğermiş küflü civil peynir gibi peynirler iyi koşullarda üretildiği sürece oldukça sağlıklıdır. Ve ayrıca bu peynirlerin besleyici özelliği de oldukça yüksektir.En lezzetli ve en güzel Göğermiş peynirde Erzurum da üretilmektedir.

 

 

Göğermiş peynir nerenin?

Göğermiş peynir, Türk mutfağında oldukça sevilen ve tüketimi fazla olan bir besindir. Erzurum yöresine ait olan bu peynir, çoğunlukla Erzurum küflü peynir olarak da bilinmektedir. Göğermiş peynir başta kahvaltılık olarak kullanılan bir besin olsa da pek çok yemekte tercih edilebilmektedir.

 

 

Göğermiş peynir nasıl saklanır?

Buzdolabında streç filmle veya hava almayan bir kap ile koruyunuz derin dordurucuda muhafaza edilebilir..Peynir 2-4 derece ısıda saklanmalıdır. Kullanmadığınız zaman buzdolabından çıkarmayınız.

 

 

Küflü peynir hangi hastalıklara iyi gelir?

Romatizma ve kemik erimesi gibi hastalıkların oluşumunu engeller. Kemiklerin kırılma ve çatlamalara karşı direnç kazanmasını sağlar. Bünyesindeki vitamin ve mineraller ile vücut direncini artırır.Doğal  Antibiyotik içerdiği için iyileştirici etkisi vardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR