Erzurum Taze Kaşar Peyniri
Erzurum Taze Kaşar Peyniri
Erzurum Taze Kaşar
Erzurum Taze Kaşar
Erzurum Taze Kaşar

Erzurum Taze Kaşar Peyniri

Fiyat : ₺390,00

2KG-1,9KG Arası Vakum Ambalaj

**Ürün 1,900gr - 2,000gr  aralığında dır...

Taze kaşar peyniri nedir?

Yarı sert bir peynirdir ve biraz esnektir. Üretim aşamalarındaki farklılıktan dolayı 'taze kaşar' veya 'olgunlaştırılmış kaşar' olarak sınıflandırılabilir. Üretimden hemen sonra tüketime sunulacaksa 'taze kaşar peynir' olarak adlandırılır.

 

 

 

Taze kaşar peynir kaç kalori?

1 dilim taze kaşar kaç kalori? Bahçıvan Taze Kaşar Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 350 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Dilim (İnce) yani 20 gramlık miktarında Bahçıvan Taze Kaşar 70 kalori bulunmaktadır.

 

 

 

Kaşar peyniri diyette yenir mi?

İçerisinde minimum doymuş yağ barındıran bu peynir çeşidi, sağlıklı olduğu için tüketimi önerilen bir besin türü olarak bilinir. Tam yağlı peynire nazaran, içerisinde daha az yağ barındıran bu peynir, sahip olduğu yüksek protein, kalsiyum ve fosfor oranından dolayı, neredeyse her diyetin ilk kalemi olmayı başarır.

 

 

 

Taze kaşar peyniri nasıl yapılır?

Kaşar peyniri hazırlarken mutlaka tam yağlı ve çiğ bir süt kullanın. Sütü kaynattıktan sonra hızlıca ısısını düşürmeye özen gösterin. Şirden mayası, bulamıyorsanız aynı oranda peynir mayası kullanarak kaşar peynirizi hazırlayın. Streç filme sarılı ve hava almayacak şekilde 1 hafta taze bir biçimde saklayabilirsiniz.

 

 

 

Taze kaşar zararlı mı?

Kaşar peyniri içeriğinde bulunan yüksek kalsiyum oranı sayesinde kemik erimesi riskini en aza indirmektedir. Bunun yanı sıra çocuklarınızın kemik gelişimi ve diş sağlığı için düzenli olarak kaşar peyniri tüketmesi, sağlığı açısından oldukça faydalıdır.

 

Benzer Ürünler
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR