Eski Kaşar Peyniri
Eski Kaşar Peyniri
Eski Kaşar Peyniri
Eski Kaşar
Eski Kaşar
Eski Kaşar Peyniri

Eski Kaşar Peyniri

İndirim Oranı : %5 İndirim
Fiyat : ₺310,00
İndirimli : ₺295,00

1KG / Vakum Ambalaj

Erzurum ve Kars Kaşarı Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Erzuru ve Kars eski kaşarı olarak da bilinen bu peynir sert biçimde olan peynir türleri arasında yerini alır. Taze kaşar peynirlerinden farkı ise kaşarının birçok işlemden geçerek mayalandırılması ve dinlendirilmesiyle lezzet kazanmasıdır. Adeta yıllandıkça lezzeti artan bu peynir Kars ve Erzurum  kaşarı üreticileri tarafından verilen yoğun emekler sonrasında sofralara ulaşmaktadır. Erzurum ve Kars kaşarı içerisinde barındırdığı besin değerleri diğer tüm peynirlerden daha yüksektir, ayrıca fabrikasyon katkı maddesi içermeyen doğal bir peynir türüdür.

Kısacası Erzurum ve Kars kaşarının özelliği onun yoğun emek süreçlerinden geçerek uzunca bir süre bekletilmesiyle elde edilmesidir.

 

Eski kaşar faydalı mı?

Yapılan araştırmalara göre  Erzurum ve  Kars Eski Kaşarı, K2 vitamini açısından çok zengindir. K2 vitaminin ispatlanan en belirgin özellikleri ise damarlarda kalsiyum birikmesini önlemek, kemikleri güçlendirmek ve kanser hücrelerinin bölünüp çoğalmasına olan yavaşlatıcı etkileridir.

 

Eski kaşarda hangi vitamin var?

Yapılan araştırmalara göre; eski kaşar peyniri K2 vitamini açısından çok zengin. K2 vitamininin ispatlanan en belirgin özelliği ise kanser hücrelerinin bölünüp çoğalmasına olan yavaşlatıcı etkisidir

 

Küflü eski kaşar yenir mi?

Türkiye'de Erzurum ve Kars yöresinde oldukça lezzetli kaşar peyniri üretilir. Dış tarafındaki küflü kısmı temizlendikten sonra iç tarafı yenilebilir.

 

Eski kaşar alırken nelere dikkat edilmeli?

 Kaşarın kendine özgü bir kokusu vardır. O kokuyu tanımak ve kokusundan ayırt etmeye çalışmak da bir yöntemdir. - Gerçek kaşar peynirinin sert olması beklenir. Kaşar peynirini keserken bıçağa yapışması beklenmez.

 

Eski kaşar kaç yıllık olur?

Taze kaşar yapıldıktan kısa süre sonra tüketilir. Eski kaşar ise yapıldıktan sonra altı ay buzhanede çuvalda bekletilirek eskitilir. Bu sayede lezzet kazanan kaşar peyniri  3 yıl saklanabilir.

 

1 kg eski kaşar kaç litre sütten çıkar?

11 kg sütten 1 kg kaşar peynir üretiliyor.

 

 

Eski kaşar mı yeni kaşar mı?

Eski kaşaryeni kaşara göre daha uzun süre bekletilir, dinlendirilir ve bu süreç sayesinde olgun hale getirilir. Yeni kaşarda bu süreçler daha kısa sürer. Kuşkusuz vitamin ve faydaları açısından değerlendirildiğinde uzun dinlenme süreleri ile birlikte daha fazla olgunlaşan eski kaşar, içeriği ile daha zengindir

Eski Kaşar Peyniri Besin değerleri.

 

 

100 gr kaşar peyniri kaç protein?

100 gram kaşar peyniri ortalama 350 kalori içermektedir. Ayrıca; 26.99 gram protein, 2.56 gram karbonhidrat ve 26 gram yağ içermektedir. İyi bir protein ve yağ kaynağı olan kaşar peyniri, bazı temel vitamin ve minerallerin de iyi bir kaynağıdır.

 

100 gram kaşar peyniri kaç kalori?

100 gram yağlı kaşar peyniri 350 kalori etmektedir. Yağlı kaşar peynirinin %3'ünü karbonhidrat oluşturmaktadır. Yağlı kaşar peynirinin %30'unu protein oluşturmaktadır. Yağlı kaşar peynirinin %67'sini yağ oluşturmaktadır.

 

Eski kaşar nasıl olmalı?

Gerçek kaşar peynirini ayırt etmenin yöntemleri ise şöyledir: - Gerçek kaşar peynirinin rengi sarımtıraktır, bembeyaz olması beklenmez. - Kiyasal madde ile sarı renk verilmeye çalışılan kaşar peynirlerinin rengi kahverengiye dönük koyu sarı renkte olabilir. Bunlardan da uzak durulmalıdır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR