Göbek Kaşarı
Göbek Kaşarı
Göbek Kaşarı
Göbek Kaşarı

Göbek Kaşarı

Fiyat : 265,00 TRY

1KG / Vakum Ambalaj

Göbek Kaşar Peyniri nedir nasıl yapılır ?

Yaklaşık 12 Litre sütten 1 kg kaşar elde edilir.Taze kaşardan farklı olarak yoğurulan peynirin son kısmından yapıldığı için daha yağlı olur. Yoğurma ve hazırlık işlemi bittikten sonra kaşar peyniri kalıplara dökülmeden hemen önce boğumlanan kısmından koparılan bölümden elde edilen kaşar peyniri göbek kaşardır.

 

Göbek kaşar nerede kullanılır?

Genellikle kaşarın eritildiği yerlerde, Karadeniz yöresine ait muhlamada, pizzzada, tost yapımında, ve yemeklerin içine eritmede tercih edilir. Kahvaltı sofralarında da tercih edilebilir

 

Göbek kaşar mı kelle kaşar mı?

Olgunlaştırılmış taze kaşar hamurundan yapılması. Dinlendirme sonucunda peynir altı suyunu peynirden tamamen uzaklaştırılmasından sonra ısı işlemine tutulan hamur biraz daha sert ve kuru bir lezzete sahip olur. Göbek kaşarından ayıran özelliği tadında ve aromasında gizlidir.

 

Orjinal kaşar peyniri nasıl yapılır?

Kaşar peyniri hazırlarken mutlaka tam yağlı ve çiğ bir süt kullanın. Sütü kaynattıktan sonra hızlıca ısısını düşürmeye özen gösterin. Şirden mayası, bulamıyorsanız aynı oranda peynir mayası kullanarak kaşar peynirizi hazırlayın. Streç filme sarılı ve hava almayacak şekilde 1 hafta taze bir biçimde saklayabilirsiniz.

 

Göbek kaşar nasıl yenir?

Göbek Kaşarı Nasıl Yenilir? Özellikle omlet, tost, pizza, mıhlama, gibi yemeklere çok yakışmakta ve kullanılmaktadır. Yemeklerin içine eritmede tercih edilir. Kahvaltı sofralarında da tercih edilebilir.

 

Kaç kilo sütten 1 kilo kaşar?

1 kg ülker içim kaşar 11 kg sütten üretilmektedir.

 

Gerçek kaşar peyniri nasıl anlaşılır?

Gerçek kaşar peynirinin rengi sarımtıraktır, bembeyaz olması beklenmez. - Kiyasal madde ile sarı renk verilmeye çalışılan kaşar peynirlerinin rengi kahverengiye dönük koyu sarı renkte olabilir. Bunlardan da uzak durulmalıdır.

Gerçek bir kaşar peynirinin hammaddesi süttür.

 

Göbek kaşar peynirinin normal kaşar peynirinden farkı nedir ?

Yaklaşık 12 Litre sütten 1 kg kaşar elde edilir.Taze kaşardan farklı olarak yoğurulan peynirin son kısmından yapıldığı için daha yağlı olur. Yoğurma ve hazırlık işlemi bittikten sonra kaşar peyniri kalıplara dökülmeden hemen önce boğumlanan kısmından koparılan bölümden elde edilen kaşar peyniri göbek kaşardır.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR