Keçi Peyniri
Keçi Peyniri

Keçi Peyniri

Fiyat : ₺275,00
KDV Dahil : ₺275,00

1KG / Vakum Ambalaj

Keçi peynirinin faydaları nelerdir?

Mide asitlerini dengeliyor ve bağırsakları koruyor. Astım, alerji, sindirim sistemi rahatsızlıkları, hazım sorunları, cilt hastalıkları, bebek egzamaları ve varise iyi geliyor. Keçi sütünde yüksek oranda fosfor var. Çok fazla et ve balık yemeyen ya da yiyemeyenler fosfor ihtiyacını keçi sütüyle giderebilir.

 

1 kilo keçi peyniri kaç kilo sütten elde edilir?

Süzülen peynire miktarı ile orantılı tuz atılarak salamuraya bırakılır. İstenilen yumuşaklığa geldiğinde keçi peyniri üretimi tamamlanmış olur. Peki, keçi peyniri kaç kilo sütten olur1 kilogram keçi peyniri yaklaşık olarak 5-6 kilogram keçi sütünden elde edilir.

 

Keçi sütü hangi hastalıklara iyi gelir?

Keçi sütünün sağlık yararları arasında kilo kaybına yardımcı olma, iltihabı azaltma, sindirimi kolaylaştırma, kemikleri güçlendirme, kalp sağlığını artırma, bağışıklığı güçlendirme, toksinlerin vücutta birikmesini önleme sayılabilir.

 

Keçi peyniri lezzetli mi?

Keçi peyniri çiğ keçi sütünden hazırlanan, kendine özgü lezzetti, dokusu ve karakteristik tadı olan bir peynirdir. Göçebe topluluklarda en çok yapılan peynirlerden biridir ve Türk mutfağında da önemli bir yere sahiptir.

 

Keçi sütü hangi vitamin değerleri?  METABOLİZMAYI GÜÇLENDİRİR

Özellikle içerdiği önemli aminoasit ve yağ asitlerinin yanı sıra bir bardak keçi sütünde günlük almanız gereken kalsiyumun %40'ı B vitaminin %20'si ve önemli miktarda potasyum ve fosfor bulunur.

 

Keçi peyniri nasıl tüketilmeli ?

Kızarmış bir dilim ekmeğin henüz sıcaklığı geçmemişken üzerinde erittiğiniz otlu keçi peynirine ek olarak ince dilimlenmiş taze yabanmersini serperek lezzetli bir atıştırmalık yapabilirsiniz. Barbeküde ısıttığınız mantarların içini alın ve üzerine ince dilimlenmiş domates, nane, fesleğen ve keçi peyniri yerleştirin.

 

Keçi peyniri neden sert olur?

Bu sütün yağ oranı ile ilgili bir durumdur. Lakin sonbahar mevsiminde keçinin sütü azalmaya başlar. Bu süt daha az yağlıdır. Bu süt ile yapılan peynir daha sert kıvamlı olmaktadır.

 

Keçi sütü neden daha faydalı?

Keçi sütü insan sütüne içerik bakımından daha yakındır. Bu yüzden hazmı kolaydır, mideyi yormaz. Kalsiyum açısından zengin olduğu için çocuklarda ve yetişkinlerde kemik sağlığı veya iskelet sağlığı için önemlidir. Yaşlanmadan kaynaklanan kemik hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.

 

Keçi sütünün özelliği nedir?

Keçi sütü A, B1, B2, B3 ve B6 gibi birçok önemli vitamini içerisinde barındırmanın yanı sıra, aynı zamanda magnezyum, selenyum, kalsiyum, fosfor ve demir gibi birbirinden önemli minerallere sahiptir. Özellikle anne sütüne oranla kalsiyum ve proteinin kat kat daha fazla olduğu bilinmektedir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR