Köy Tipi Peynir
Köy Tipi Peynir
Köy Tipi Peynir
Köy Tipi Peynir

Köy Tipi Peynir

Fiyat : ₺375,00

2KG / Bidon Ambalaj

Köy Tipi Peynir suyu nasıl hazırlanır;

Peynir için kaynattığımız suya bir miktar tuz atılır ve tuzun ayrını ayarlamak için suyun içerisine yıkanmış çiğ yumurta atılır eğer yumurta suyun yüzüne çıkarsa tuz yeterli demektir. Peynir için hazırladığımız suyu aynı zamanda asma yaprak salamurası için de kullanabilirsiniz.

 

Peynir suyuna ne kadar tuz konur?

Salamura peynir yapmak için, peynire tuzlu su nasıl yapılır? Salamura suyu ölçüsü şöyle; sekiz ölçek su için, bir ölçek salamura tuzu kullanılır. Elinizde bulunan ölçek kabı bardak, kase veya başka bir kap olabilr. Suyu ne ile ölçüyorsanız, su içine koyacağınız tuzu da aynı ölçü kabıyla ölçeceksiniz.

 

Köy peyniri nasıl muhafaza edilir?

Peyniri cam, metal veya seramik bir kap içerisinde saklamalısınız. Derin dondurucuda muhafaza edilmemelidir. Peynir hemen tüketilmeyecek ise, kendi ambalajında saklanmalıdır. Ambalajı açıldıktan sonra ise mutlaka saklama kabında veya ambalaj malzemelerine sararak korunmalıdır.

 

Köy tipi beyaz peynir besin degerleri;

Beyaz peynirin 100 gramında 310 kalori bulunmaktadır. Beyaz peynirin 1 dilimi (30 gr) 93 kalori, 1 çorba kaşığı (10 gr) 31 kaloridir. Beyaz peynirin 100 gramı 2.53 gram karbonhidrat, 20.38 gram protein, 24.31 gram yağ içermektedir.

 

Salamura peynirin erimemesi için ne yapmalı?

Son bir püf noktası da verip bu yazı ile vedalaşayım. Eğer peyniriniz salamura suyunda iken yine de üst kabuk katmanında erime yumuşama var ise içine bir kaç çorba kaşığı beyaz sirke ilave edin.Yapılan tuzsuyuna tuz ilave ederek tuz yoğunluğunu artırın..

 

Peynir bozulmasın diye ne yapmalı?

Kapalı kapta ve salamura suyu içinde satılan peynirler kendi salamura suyunun içinde tutulmalıdır. Suyu azalır ise, içme suyu eklenerek peynirin havayla teması kesilmelidir. Peynir dilimlenmeden saklanmalıdır, böylece dış ortamla teması en aza indirilmiş ve bozulma riski azaltılmış olur.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR