Kuru Kaymak
Kuru Kaymak
Kuru Kaymak

Kuru Kaymak

Fiyat : ₺395,00

400GR / Vakum Ambalaj

 

**Ürün ağırlığı 400gr - 500gr aralığındadır en az geleb gr yazılmıştır...

Kuru kaymağın özellikle gerçek bal ile birlikte tüketilmesi kaymağın lezzetini arttırdığı gibi vücuda da pek çok fayda sağlıyor. Bal ile birlikte düzenli olarak yenilen kuru kaymak gastrit gibi mide rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Kuru Kaymak Faydaları arasında en bilinenlerinden biri balgam söktürücü özelliğidir.

 

 

 

Kuru kaymak nerelerde kullanılır?

Zahmetli ve uzun bir yapım sürecinin ardından ortaya çıkan kuru kaymak, küçük dilimler halinde, üzerine bal dökülerek servis ediliyor. Yanında muz ve ceviz de hiç fena olmaz! Kuru kaymak, eskiden evlere gelen önemli misafirlere tatlı olarak bal ile beraber ikram edilirmiş

 

 

 

Ispir kuru kaymak nasıl yapılır?

Açıklama. Ortalama 7 kg sütün kendi özel tepsisinde yaklaşık 10 saat odun ateşinde kaynamaya bırakılarak yapılır. Yöre halkı tarafından genellikle yaylalarda taze sütten üretilmektedir. Gennellikle balla tercih edilen kuru kaymak , kahvaltıların vazgeçilmez tadıdır.

 

 

 

Kuru kaymak hangi yöreye aittir?

Erzurum İspir ilçemizin yerel ve yöresel nefis lezzetlerinden olan Kuru Kaymak tandırda sütün 10 saati aşkın bir sürede beklemesiyle oluşan çok lezzetli bir üründür. Yüzde yüz sütten oluşan Kuru Kaymak balın vazgeçilmez katığıdır.

 

 

Etiketler
Kuru, Kuru Kaymak, Kaymak,
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR