Lor Peyniri
Lor Peyniri
Lor Peyniri

Lor Peyniri

Fiyat : ₺55,00

500GR / Vakum Ambalaj

Lor peyniri günde ne kadar yenmeli?

Beslenme uzmanları, günde 1 ya da 2 porsiyon peynir tüketmenin vücut sağlığı açısından önemli olduğunu belirtmektedir. Bir porsiyon peynir; 1 bardak süt, 1 kâse yoğurt, 100 gram kaşar peyniri ya da 50 gram beyaz peynire eşdeğerdir.

 

5 litre sütten ne kadar lor çıkar?

Elde ettiğiniz bir top lor peynirinizi ağzı kapalı bir kapta buzdolabında saklayabilirsiniz. 1 litre sütten yaklaşık olarak 250 gr kadar lor peyniri elde edebilirsiniz.

 

Lor peynir çökelek mi?

Çökelek, yağı çıkarılan ayranın kaynatılması sonucu geriye kalan kesilmiş yoğurt parçalarına verilen isim. Lor ise, peynir yapıldıktan sonra süzülen mayalı sütün -peynirler, genellikle süt hayvandan sağıldıktan sonra ılıkken mayalanıp yapılıyor- kaynatılmasıyla ortaya çıkan kesilmiş süt parçaları.

 

Lor peyniri kilo aldırır mı?

Lor Peyniri Kilo Aldırır MıLor peyniripeynirler içinde en hafifidir ve bu nedenle kilo verme diyeti sırasında diğer peynir türlerine göre tercih edilir. Lor, düşük kalorili içeriği sayesinde düşük kalorili diyetlerde de bulunan bir besindir, bu nedenle çoğu zayıflama diyeti için uygundur.

 

Lor peyniri ne işe yarar?

İçeriğinde yüksek oranda mineral ve vitamin barındıran lor peyniri, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun daha dirençli olmasını sağlamaktadır. Diğer süt ürünleri gibi kalsiyum deposu olan lor, kemik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır.

 

1 kase lor peyniri ortalama 225 gramdır ve az yağlı 1 kase lor peyniri ortalama 160 kalori içermektedir. Ayrıca; 28 gram protein, 6.1 gram karbonhidrat ve 2.3 gram yağ içermektedir. Protein değeri ile önerilen günlük protein ihtiyacının ortalama %56'sını karşılamaktadır.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR