Sade Pestil
Sade Pestil
Sade Pestil
Sade Pestil

Sade Pestil

Fiyat : ₺140,00

1KG / Paket Ambalaj

Dut pestili nasıl yenir?

Peki, dut pestili nasıl tüketilir? Bu benzersiz gıdayı dilediğini gibi tüketebilirsiniz. Tek başına tüketebileceğiniz gibi arasına ceviz, fındık ya da sevdiğiniz bir kuruyemişi koyarak da rahatlıkla yiyebilirsiniz.

 

Pestil kuruduktan sonra nasıl saklanır?

Serin, güneş görmeyen, kuru bir yerde tutmak en ideal saklama şeklidir. Pestili özellikle nemden korumanız gerekiyor. Nemli ortam pestilin küflenmesine, bozulmasına ve kokmasına neden olabilir

 

Dut pestili nedir?

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerinden biri olan pestil, geçmiş yıllarda kışın tüketilmek üzere yaz aylarında hazırlanıp güneşte kurutulan gıda maddesidir. Yüksek besin değeri sayesinde pestil ürünleri, günümüzde de kış aylarında vücut direncini arttırması sebebiyle sıklıkla tüketiliyor.

 

Sert olan pestil nasıl yumuşatılır?

Pestil çok büyükse kesip iki parçaya ayırıyoruz. Genişçe bir tavaya su koyup pestili de açıp kaynayan suyun içerisine yerleştiriyoruz. Her yerine su gelecek şekilde yumuşayan yeri gerekirse elinizle kaldırıp sert olan kısmı yerleştirin tavaya. Yumuşayan pestili ocaktan alıyoruz.

 

Pestil nedir nasıl kullanılır?

Doğal şeker içeren besinlerle hazırlanan pestil, diyet yapanların da severek tükettiği bir yiyecektir. Ara öğünlerde kahve ve bitki çayına eşlik eden meyve pestilleri, gün içinde ihtiyacınız olan enerjiyi karşılamaya yardım eder. Ölçülü oranda tüketilen pestiller sayesinde, vitamin ve mineral ihtiyacı da giderilir.

 

Pestilin birbirine yapışmaması için ne yapılır?

Pestil çeşitlerini buzdolabına koymadan önce sardığınız kağıda yapışmaması için fırın kağıdı kullanmaya özen gösterin. Halk arasında yağlı kağıt olarak da bilinen fırın kağıtları buzdolabının içerisinde bulunan nemin pestile ulaşmasını engeller. Bununla birlikte pestile yapışmayacağı için rahatlıkla tüketebilirsiniz

 

Pestil Köme bozulur mu?

Pestili özellikle de nemden korumak gerekmektedir. Nemli alanlar pestilin bozulmasına, küflenmesine ya da kokmasına sebep olabilmektedir. Bunun dışında pestil kolay kolay bozulabilen bir gıda olmamaktadır. Ancak uzun bir süre boyunca neme maruz kalması durumu ise pestilin bozulmasına sebep olmaktadır.

 

1 cevizli sucuk kaç kalori?

Kalori Bilgisi Cevizli Sucuk Kalori Değeri: Bu besinin 100 gramında 268 kcal kalori, ayrıca besinin 1 Porsiyon (Orta) yani 107 gramlık miktarında Cevizli Sucuk 287 kalori bulunmaktadır. Cevizli Sucuk besini veritabanımızda bulunan besinlerin ortalamasından; %26 daha az kalori. %43 daha az protein.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR